• Darmowe kursy online niektóre z certyfikatem

    Tym razem postanowiłem trochę poszperać po internecie w poszukiwaniu darmowych kursów internetowych. Szczerze powiedziawszy od razu na wstępie muszę powiedzieć, że nie jestem w pełni zadowolony z wyników moich poszukiwań. Liczyłem, że odnajdę polski odpowiednik portalu Coursera. Niestety nikt w Polsce nie pokusił się o dobrze z finansowany projekt społeczny szerzący edukacje.

    Najbliżej stworzenia odpowiedniej platformy była akademia PARP, ale i jej w pełni to się nie udało. Wprawdzie ma staranie przygotowane kursy i merytoryczną kadrę dydaktyczną, ale brak jej rozmachu. Wydaje mi się, że przydałby się w Polsce projekt platformy edukacyjnej wspieranej przez ministerstwo edukacji. Projekty Unijne jak udało mi się ustalić żyją bardzo krótko zwykle domeny wygasają równo z zakończeniem finansowania przez UE (tj. nie są w stanie samodzielnie funkcjonować).

    Chciałbym jednak przestać biadolić nad złym losem darmowych kursów internetowych. Przedstawiam poniżej listę portali, którym udało się wybić w internecie. Zebrane na nich zbiory są wg. mnie godne zajrzenia. Głównymi tematami na jakie powstają portale to: biznes, programowanie, komputer dla seniorów, szukanie pracy, języki (głównie angielski) i rozwój osobisty.

    Post Tagged with
Comments are closed.