• Darmowe dodatki wspomagające bezpieczeństwo Joomla!

  Joomla jest drugim najpopularniejszym CMS stosowane na całym świecie. Podobnie jak każdy inny open source CMS Joomla ma do czynienia z atakami hakerów. Dbając więc o bezpieczeństwo strony internetowej prezentuje listę stosowanych przeze mnie pluginów. Oczywiście prezentowane przeze mnie rozwiązania są w pełni darmowe i ciągle rozwijane. Bardzo często wychodzą do nich aktualizacje i uważam je za niezbędne w bezpieczeństwie informacji.

  Akeeba backup

  Plugin ten dawniej zwany był JoomlaPack. Jest to plugin służący do tworzenia kopii zapasowych strony internetowej. Jest to narzędzie przydatne do przywrócenia witryny na dowolnym serwerze z backupu. To narzędzie pozwala utworzyć kopię zapasową witryny w jednym archiwum, w tym wszystkich plików również zapisu bieżącego bazy danych i instalatora strony. Narzędzie oprate jest o AJAX ma to tą przewagę, że pomaga zapobiegać limitom czasu serwera. Jest to przydatne przy dużych stronach.

  Akeeba Admin Tools

  Akeeba jest to dość rozbudowane narzędzie do administracji witryny. Pozwala one w systemie Joomla ustalić uprawnienia do poszczególnych plików w serwisie. W przypadku naruszenia bezpieczeństwa plugin pozwala na przekierowanie na pożądany adres użytkownika. Dodatkowo bezpieczeństwo jest poprawiane przez element informujący o aktualizacjach serwisu i przeprowadzający konserwacje. Firewall wbudowany w aplikacje pozwala tworzyć własne reguły.

  RSFirewall

  Jest to wciąż rozwijany projekt firewalla przez grupę ponad 15 specjalistów z RSJoomla! Narzędzie pozwala wyszukiwać luki w oprogramowaniu serwisu. Dodatkowym atutem tego oprogramowania jest możliwość wykonania kompleksowego skanowania witryny pod względem bezpieczeństwa.

  OSE Anti-Virus

  Jest to plugin napisany w Ajax, który pozwala na skanowanie kodu w plikach umieszczonych na serwerze. Oprogramowanie umożliwia skanowanie wirusów internetowych m.in. hacking kodów, kodów powłoki, elementów iframe w PHP, HTML, skryptów JavaScript, plików tekstowych.

Comments are closed.